Genel

HDP’li Paylan: “Yardıma muhtaç bir Cumhurbaşkanı ve yardıma muhtaç bir hazine var.”

HDP'li Garo Paylan, HDP Genel Merkezi hesabından soruları cevapladı: "Yardıma muhtaç bir Cumhurbaşkanı ve yardıma muhtaç bir hazine var."

Halkların Demokratik partisi (HDP) Genel Merkezi‘nin instagram resmi hesabından yapılan canlı yayınında sorulara cevap veren HDP Ekonomiden sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcısı ve Diyarbakır vekili Garo Paylan:” Yardıma muhtaç bir Cumhurbaşkanı ve yardımca muhtaç bir hazine var. Sarayda milyonlarca lira harcanırken, Cumhurbaşkanının hesap numaraları vermesi bir acziyettir,” dedi.

‘Yerelde yönetilmelidir’

Ayrıca Türkiye’de covid-19‘dan dolayı çıkan krizden sonra da vakaların artması ve dışarı çıkma konusunda ayrı bir kriz yaşandı. Bu durumdan dolayı ihtiyaç sahipleri için CHP Belediyeleri kampanya başlatırken, ayrıca Cumhurbaşkanlığının kampanyasının da devreye girmesiyle, CHP Belediyelerinin de bağış hesaplarına bloke konulduğu öğrenildi. HDP’li Garo Paylan, bu konuyla ilgili şu cümleleri aktardı:

“Bu kriz ancak yerelde yönetilebilir. Hatta mahalle ve sokakta yürütülebilir. Bu merkeziyetçilikle yürütülemez. Bunu birlikte dayanışmayla atlatabiliriz.”

HDP Instagram canlı yayını

HDP’ye kayyım

Diyarbakır Vekili Paylan, bu kriz dönemde HDP Belediyelerine atanan kayyımlara da değindi. Bu kriz dönemini vicdansızlıkla niteleyen Paylan: “Bu vicdansızlıktır. Bütün dünya devletleri, siyasi partiler birlik beraberliği savunurlar. Sağlık ve sosyal adına birlikte adım atıyorlar. Millet can derdinde, kasap et derdinde; HDP Belediyelerine kayyım atamaya kalkıyorlar,” dedi.

Kaynakların yeterli olması lazım

Cumhurbaşkanlığı forsuyla İspanya ve İtalya‘ya gönderilen yardımların fotoğrafı sosyal medyaya paylaşıldı ve kolilerde küçük Türk Bayrağının yanı sıra Cumhurbaşkanlığı forsunun büyükçe yer alması ve ‘Türkiye Cumhuriyeti Başkanlığı‘ yazısı büyük tepki aldı.

Cumhurbaşkanının kendi şahsı adına gönderdiğine dair gönderildiği yardıma tepki gösteren HDP Ekonomisinden sorumlu Diyarbakır Vekili Paylan, konuyla ilgili içe dönük bir politika izlenilmesine dikkati çekerek: “Elbette uluslararası dayanışma da önemli. Sizin kaynaklarınız yeterliyse, diğer ülkelerle dayanışırız. Her gün Diyarbakır’daki Türk Tabipler Birliği devlet hastanesinde sağlık malzemelerin yetersiz olduğunu ve gerekli cihazların olmadığı bilgisi alıyoruz. Öncelikle kendi hastanelerinizin ihtiyaçlarınızı karşılamalısınız. Kaynaklarımızla saraylar yaptılar. Kaynakları yandaşlara aktardılar. Geçmediğimiz tünellerin, köprülerin milyarlarını yandaşlara aktardılar. Bütçelerin büyük bölümü, savaşlara aktarılıyor. IBAN veren Cumhurbaşkanı, para göndermemizi istiyor. Biz bize yetebilmemiz için de dayanışma içinde olmalıyız.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: