Genel

Ey adalet! Neredesin?

Eski erkek arkadaşı tarafından dalağı parçalanan ve ölümden dönen @Tgcekaleli, adalet için tekrar hakîm karşısına çıkacak! “Umarım adalet tecelli eder.”

Tuğçe Kaleli, Muğla’nın Fethiye ilçesinde eski erkek arkadaşı Hüseyin G. tarafından bıçaklı saldırıya uğramıştı. Önceki duruşmada serbest bırakılan Hüseyin G., bu defa tekrar hâkim karşısına çıkacak.

img_3412-1
Tuğçe’nin dalağı parçalandı ve ameliyat edildikten sonraki hali

Tuğçe Kaleli ile geçen Ekim ayında mobil röportaj yapmıştım.

Hüseyin G., sokakta dolaştığı sürece, Tuğçe için bir tehlikedir. Her an tekrar saldırabilir, başka durumlar için başka kişileri ölümcül yaralayabilir. Kız arkadaşının dalağını parçalayacak şekilde ölüme iten bir erkeğin; sokakta dolaşması her canlı için zaten bir tehlikedir! Hakîm ve savcının bunu bilmesi gerekiyor. Eski erkek arkadaşı Hüseyin G’nin tutuklanması için; gencecik bir kadının ölmesi mi gerekirdi?

 

Geçen yine sosyal medya hesabından birkaç satır yazmıştı Kaleli; Hüseyin G.’nin hâlâ dışarıda olması onu korkutuyor. Kimi korkutmaz ki?

Bir kadın sokakta rahat dolaşamıyor iken, kadını öldüresiye bıçaklayan bir adam, –adam demek ne kadar doğru bilemiyorum-, elini kolunu sallayarak dolaşıyor.

Kaleli’nin o satırları;

Önceki mahkemenin ardından bir açıklama videosu yayınlayan Kaleli, 

Bu videoyu çekip yayınlayalı 9ay olmuş. 9 ayda ne değişti derseniz hiçbir şey değişmedi derim. Beni bu hale getiren kişi hala dışarda, ben hâlâ aynı korkularlayım, hayatımdaki birçok şey kısıtlanmış durumda. Cezayı onun çekmesi gerekirken bir bakıma ben çekiyorum.

Tutuklu yargılansın diye çok dua ettim ama olmadı. O dışarda olduğu için ben okuluma devam edemiyorum. Adalet gerçekten bu mu?

Bir sonraki duruşmada adalet bekleniyor

Tuğçe Kaleli’nin duruşması, umarım bu defa adaletin orada olduğu bir an olur. Umarız, Tuğçe sokaklarda rahat dolaşır, arkadaşlarıyla güle oynaya eğlenir. Unutmayalım, O, bir kadın ve onun da özgür hakları var.

Tuğçe’ye destek olabilmek adına;

30 Nisan 09.20 Muğla 1.Ağır Ceza Mahkemesinde tekrar duruşma var. Tuğçe’nin sözüyle bitiriyorum:

Umarım bu sefer adalet tecelli eder.”

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: