Genel

Havuz yine bulandı

Havuz medyasının yazarları, seçimden öncesinde olduğu gibi, yine seçimin Ekrem İmamoğlu zaferiyle tamamlanmasını kabullenmeyip, hâlâ bir çırpınış, halkı galeyana getirme çabası içindeler.

Bu defa yine başrolde Hilâl Kaplan’ın senaryosuyla giriyorum konuya.

Hilâl Kaplan; Sabah gazetesindeki o köşesinde, AKP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım‘ın, “Bu seçim, murdar olmuş bir seçimdir, murdar olan etin kavurması yenmez,” şeklindeki sözünden yola çıkarak “Mundar seçim!” başlığıyla girdi.

Kaplan, “Düşünün ki bir ilçede 7 binden fazla seçmenin kaydı hukuksuz biçimde düşürülürken, 14 binden fazla seçmenin ahırlara, boş arsalara kaydı yapılarak Büyükçekmece seçiminde oy vermesi sağlanıyor,” diyerek; seçim öncesinde İzmir Foça’da 4 bin 2 askerin kayıtlı olduğunu ve CHP’nin itirazı üzerine bazı kayıtların silindiğini Sözcü gazetesinin yazarı Yılmaz Özdil, “İzmir’de neler oluyor?” Başlıklı yazısını unutmuş sanırım.

Durmadı, devam etti köşesinde palavralarını yazmaya:

MHP Büyükçekmece İlçe Başkanı’nın evine bile altı seçmen kaydedilmiş. Seçim günü tanımadığı bu kişilerin seçmen kağıtları gelince sahtekârlığın farkına varılmış,” derken de, CHP’nin kendi elleriyle sahtekarlık yaparak, gizliden seçmen kaydı yaptığını yazıyor.

Peki, YSK; kimden emir alıyor? Kimin için bu seçim süresini bu kadar uzatıyor?

Önceki seçimler dahil, bu seçimi ve Bursa’daki seçimi; AA ve kendi verileriyle neden oldu bittiye getiriyor?

Kaplan, belli ki yine talimatlar alarak yazdığı bu yazıda; kendisiyle ve iktidarıyla çelişiyor!

633’ün kaydı silindi

CHP, Foça’daki bu olayı duyar duymaz, İl Seçim Kurulu’na itirazını bildirilmesiyle; 633 askerî kursiyerinin kaydı siliniyor. Havuz medyasının zeki yazarı ve Kabataş olayının da yalancısı Hilâl Kaplan; CHP’nin sahte seçmenle kazandığını öne sürüyor ise ve CHP, seçimi bu şekilde kazanmayı istediyse; neden Foça’ya itiraz etsin ki?

Ortada 2 bin küsürlük oydan vazgeçmek, ahmaklıktır!

CHP’nin itirazına, Yüksek Seçim Kurulu(YSK) Başkanı Sadi Güven‘in açıklaması ise; şaşırtıcı gelmedi. Kendisi Erdoğan‘ın adamıydı çünkü.

Açıklamasında; “Hayali, sahte, mükerrer seçmen yok, yığma yok,” demişti.

İmamoğlu yolun sonunu gösterdi

CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, seçime kadar, seçim gecesi ve seçim sonrası; tam bir liderlik gösterdi. Önceki Cumhurbaşkanlığı yarışında iyi bir ivme kazanan Muharrem İnce‘nin; seçim gecesinde yok olmasıyla, bütün umutları bitiren hamle olmuştu!

Bu gece saat 12 sıralarında da son Maltepe’deki sayımın bitimine kadar, tüm CHP yetkilileri de dahil, herkes el birliğiyle direndi.

Özellikle AKP’nin tüm kamu ve kuruluşuna, MHP’nin ve AKP’nin de provokatörlerine karşı direndi, sayımı bitirdi. Sonuca göre; yine Ekrem İmamoğlu, 13 bin 781 oy farkla 15’inci günde yine kazandı.

Bu tarihi ânı, İstanbul halaylar eşliğinde kutluyor, Türkiye’nin diğer kesimleri ise uyumamış, baharı yeniden karşılıyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: