Genel

‘Yeniden sayım kararının alınacağı düşüncesindeyiz’

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey; yaptığı açıklamada, iki farklı verilerin arasında tutarsızlığın olduğunun tespiti yapıldığını belirtti.

CHP’li Bozbey’in açıklaması şöyle;

Sevgili Bursalılar

Bildiğiniz gibi 31 Mart 2019 tarihlerinde yerel seçimler yapıldı. Henüz sonuçlar resmi olarak açıklanmadı zira Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminde YSK tarafından açıklanan sonuçlarla bizim elimizdeki veriler arasında tutarsızlıklar tespit edildi.“

İlçe seçim kurulu reddetti’

“İlçe Seçim Kurulları’nın itiraz başvurularımızı reddetmesi üzerine bu kez İl Seçim Kurulu nezdinde itirazımızı gerçekleştirdik. En geç pazartesi gününe buradan olumlu bir sonuç çıkmasını bekliyoruz. Zira iktidar partisinin aynı yönde İstanbul için yaptığı başvuru kabul edildi.”

Yeniden sayımı kararının alınacağı düşüncesindeyiz’

“Hukukun birbirine aksi yönde iki karar veremeyeceği gerçeğinden hareketle, oyların yeniden sayımı konusunda bir karar alınacağı düşüncesindeyiz. Aksi halde bir üst merci olan Yüksek Seçim Kurulu’na itirazımızı taşıyacağız.

Bize destek veren herkese bir kez daha hatırlatmak isterim ki; hiçbirinizin endişesi olmasın, oylarınız bize emanet. İtirazlar sonucu nasıl etkiler bilmiyoruz ama bizim için önemli olan sizlerin iradesinin sandığa tam olarak yansıdığından emin olmak.
Sevgi ve saygılarımla.”

CHP’nin itirazı tekrar reddedildi mi?

‪Bursa’daki yerel bir kaynağa göre; CHP’nin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey’in önce ilçe seçim kuruluna verilen itirazın reddedilmesinin ardından, il seçim kuruluna verilen itiraz da reddedildi.‬

CHP’li Bozbey ‘in henüz açıklaması yok iken, yerel bir haber sitesinden yapılan habere göre; İlçe ve il seçim kurulundaki ‘yeniden sayım’ itirazının reddedilmesinin ardından; geriye Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) kalıyor.

Mazbatalar verilecek

Yarından(pazartesi) itibaren merkez ilçelerde seçilen belediye başkanlarına mazbataları verilecek.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: