Genel

Bir kadın daha ölümden döndü

Tuğçe Kaleli, 24 yaşında. Bursa’da yaşıyor ve eğitimi sebebiyle de 5 yıldır Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinde öğrenci. Kaleli’nin 24 yaşındaki erkek arkadaşı Hüseyin G., Muğla’da aynı üniversitede meslek yüksek okulu öğrencisi. 

Hüseyin G., ve Tuğçe Kaleli, 2015 yılında tanıştılar. 6 ay kadar Muğla’da kalan Hüseyin, ailevi sebebiyle okulu bırakıp İstanbul’a yerleşiyor. Bu yıl okula devam etme kararı alıp tekrar Muğla’ya dönüyor. Ayrıca Tuğçe ile birlikteyken, sürekli tartışmalar ve ayrılıklar yaşıyorlar.

15 Temmuz gecesinde Muğla Kötekli’de Hüseyin G. Ve Tuğçe Kaleli, arkadaşlarıyla beraber oturmak için dışarı çıktılar. Hüseyin, bira almak için bir markete gidip, bir saat sonra da tekrar Tuğçe ve arkadaşlarının yanına geliyor. Arkadaşlar, parkta oturmayı sürdürdükten yarım saat sonra eve gitmek için ayrıldılar. Hüseyin G. ve Tuğçe Kaleli, baş başa kalıyor.

Her şey bir garip hisle başladı

Tuğçe, erkek arkadaşı Hüseyin ile birlikte yürürken, bir gariplik hissedince, “sende bir sorun mu var,” diye sordu. Bu sebeple de Hüseyin G., “Bunu bana sen söyleyeceksin,” sorusunu yöneltti ve Tuğçe, şaşırıp kalınca, “ ne demek istiyorsun,” diye bir soru daha yöneltti.

Gece yarısında tartışma başlamadan önce, iki sevgili, birbirine sorular yöneltiyordu. Hüseyin G., “Beni aldattın mı?” sorusunu yöneltince, Tuğçe de, böyle bir şeyin olmadığını belirtti.

Geçirdikleri on aylık ayrılık sürecinde; Tuğçe, hayatına kısa süreliğine birinin girdiğini Hüseyin’e anlattı. Hüseyin G., çok sinirlenip Tuğçe’ye tokat attı ve atılan tokat, Tuğçe’nin gözüne denk geldi. Hırsını alamayan Hüseyin, Tuğçe’ye bağırdı. Hüseyin’i sakinleştirmek için arkasında yürüyen Tuğçe, Hüseyin’in üç defa daha tokatlarıyla karşılaştı. Tuğçe’yi evi boşaltması ve evden çıkması için tehdit eden Hüseyin G.’nin, unuttuğu bir şey vardı. O ev aslında Tuğçe’nin ilk tuttuğu ve Tuğçe’ye ait bir evdi. Tuğçe’yi tekrar affedemeyeceğini söyleyen Hüseyin, elini cebine atıp, bıçağı çıkarıp, tehditler savurdu.

Ya sen kendini öldür ya da ben seni öldüreceğim,” demesi üzerine, Hüseyin’in cümlesi tam bitmeden, Tuğçe, sol tarafında bir sıcaklık hissetti ve çığlık atarak kendini yere bıraktı. Yolda yürüyen başka bir çift, Tuğçe’yi yerde baygın görünce, gelip tampon yapmaya başladılar. 

Hüseyin’e neler olduğunu sorduklarında, neler olduğunu bilmediğini ve marketten bir alıp geldiğinde, Tuğçe’yi böyle yerde bulduğunu anlattı. 

Apar topar hastaneye götürülen Tuğçe Kaleli, kendinde değildi. Şoka girmiş, midesi bulanıyordu. Tuğçe’yi ambulansa alan sağlık ekipleri, Tuğçe’nin öldüğünü sandılar. Ambulans aslında başka bir vaka için gitmişti, döndüğünde başkalarının işareti ile Tuğçe’yi aldılar. 

Erkek arkadaşı Hüseyin G., bıçağı Tuğçe’nin dalağına saplamış ve dalağı parçalamıştı. Hastanedeki ameliyatta, dalağın kalbe yakın olması sebebiyle, sol taraftan kesemedikleri için, doktorlar Tuğçe’nin karnını yarmaya başladı. İki gün boyunca yoğun bakımda kalan Kaleli, daha sonra normal odaya geçti. Dikişlerin acısıyla kıvranan Tuğçe, on gün sonra dikişlerini aldılar; ama o gece tekrar acile kaldırıldı.

Tuğçe ölümden son anda kurtuldu

Doktorların bu defa verdiği teşhiste, bağırsakların yapışık olduğuydu. 24 yaşındaki erkek arkadaş kurbanı olan Kaleli, yine ameliyata alındı ve on gün içindeki ikinci ameliyattı da, diğer yaraları iyileşmezken geçirdi. Tuğçe, henüz bu tehlikeyi atlatmış değil. İlk acile alınan Tuğçe’nin solunum ve nabzının atmadığı, tansiyonun ise 5/0, genel durumun da kötü olduğu gözlenmişti. Doktor raporuna göre 24 yaşındaki Kaleli, dört dakika daha geç gelseydi, Tuğçe ölebilirdi. 

Aileler haberdardı

Yaşanan bu olayda iki tarafın da ailesi, bu durumdan haberdardı. Hatta ilişkilerini en başından biliyorlardı. Olayın yaşandığı gece Tuğçe’nin babasına gelen telefonda, hastane polisi sabah saat beş sıralarında aramıştı ve baba Kaleli, uyku sersemiyle kızının kendini bıçakladığını anlayıp, Muğla’ya doğru apar topar yola koyuldu. Kısa süreliğine Muğla’ya varan Kaleli ailesi, kızlarının cenazesini almaya gelmişlerdi, acilde olduğunu öğrendiler. 

Ablası ziyarete geldi

Hüseyin G.’nin ablası, Tuğçe’yi hastanede ziyarete geldi. Bu süre zarfında ise sürekli Hüseyin’in annesi, teyzesi ve dayısı Tuğçe’yi arıyorlardı. Amaçları Tuğçe’nin şikâyetçi olmamalarını sağlamaktı. Tuğçe Kaleli, şikâyetini geri almayınca, karşı tarafın ailesi Tuğçe’ye daha sert davrandı. 

Olayı mahkemeye taşıyan Tuğçe, geri adım atmadı. Bugün Muğla 4. Asliye Ceza mahkemesinde saat 10:00’da mahkemesi vardı. İkinci defa hâkim karşısına çıkacakları için, Tuğçe’nin oluşturmaya çalıştığı kamuoyu çalışması, her yerden ses getirdi. Tuğçe’ye sosyal medya üzerinden, #TuğçeKaleliYalnızDeğildir paylaşımları yer alıyor.
Şimdi ise, mahkemenin kararı bekleniyor.

1 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: