Genel

33 canı alan IŞİD: “Malzeme desteği Türkiye üzerinden geldi.”

Onlar, yüreklere merhem olmak için, bir karar aldılar ve orada hayatları sönmüş insanlara, çocuklara yardım göndermek için çaba gösterdiler. Çoğu şehirde vardı yardım talepleri… Kıyafet, oyuncak, yastık ve yorgan dahi götüren, gönderenler vardı.

33 canımızı aldılar

3 yıl önce bugün, Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu (SDGF)üyeleri, #Suruç‘ta basın açıklaması için toplandıklarında, intihar saldırısı düzenlenmişti. 33 kişi hayatını kaybetmiş, 104 kişi de yaralanmıştı. Olayın IŞİD yaptırdığı üzerinde duruldu, sonuç da onu gösterdi.

SGDF üyelerinin Kobani‘ye giderek, yerel halka yardım götürmek istediği belirtiliyordu. Kobani etkinliği kapsamında bir kütüphane inşa edileceği, bir çocuk yuvasının boyanacağı ve oyun parkı yapılacağı açıklaması yer alıyordu. Oradaki dağınık, savaş hallerini gidermek için, oradaki mağduriyeti gidermek için gitme kararı almışlardı. 

Konuyla ilgili konuşan Ahmet Davutoğlu IŞİD’e karşı tüm önlemlerin alındığını ve alınmaya devam edildiğini ve
“Özellikle DAEŞ üzerinde duruyoruz…Saldırı canlı bomba ise ve aynı anda Kobani’de de saldırılar yaşanıyorsa DAEŞ ihtimali yükseliyor,” demişti.

‘Kaçaklar sayesinde Türkiye’ye girdim’

Türkiye’de IŞİD saldırılarının düzenlendiği zamanlarda, IŞİD komutanı Abu Yusaf, Türkiye’ye girmenin yeni yöntemleri olduğunu ve kaçaklar sayesinde Türkie’ye girdiğini açıklamıştı.

Reyhanlı sokaklarında dolaşan IŞİD komutanı Abu Yusaf, devam eden açıklamalarında ise, şunları ifade etmişti:
Aralarında üst düzeylerin de bulunduğu bazı üyelerimiz Türk hastanelerinde tedavi edildi. Savaşın başında aramıza katılanların büyük çoğunluğu ile ekipman ve malzeme desteği Türkiye üzerinden geldi. Ülkelere inanmıyoruz, amacımız tüm sınırları yok etmek. Asıl önemli olan İslam ve Sünni saltanatıdır… Biz ABD’den korkmayız, sadece Allah’tan korkarız. Bizimle savaşan herkesle savaşır, bize çiçek uzatana biz de çiçek uzatırız. Ama bizi yakanı, biz de yakarız hem de evinin içine girene kadar. Bu Batılı ülkeler için de geçerli.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: