Genel

Muharrem İnce, kurultaya hazır

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), geçen seçimin ardından, ‘Değişim ve Umut Kurultayı’ nı başlatmak için, delegeler imza kampanyası başlatmıştı. Her ne kadar CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ve çevresi bunu istemese de, imzalar her geçen gün artıyor.

CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, imzaların 450’yi geçtiğini açıkladı. Delegelerin, notere gitmesiyle, imza başlamıştı. Her geçen saatte artan imza sayısı, noterin saat 18:00’da kapanmasıyla, son buldu.
Bugün itibariyle de, net sonuç verilmedi; ama 450’yi geçtiği kesinleşti.

‘Maratona birlikte hazırlanma zamanı’

CHP’li Muharrem İnce, bugün bir açıklama daha yaptı.
Sosyal medya hesabından, sözlerine başlayan İnce:

“Sizler ülkemizin tarihine geçecek, “umut, barış, kardeşlik,” diyen, sevgi ve saygıyı yücelten bu değerlerden taviz vermeyen olağanüstü bir 50 günün mimarlarısınız. Gençliğinizin heyecanı, tazelenmiş umutlarınız, hayata pozitif bakış açınızla kampanya döneminde harika işlere imza attınız, büyük emek verdiniz. Birlikte 81 milyon Türkiye’ye yeni bir iklim, yeni bir nefes getirdik. 50 günlük kampanyanın sonunda, “barışacağız, büyüyeceğiz, adilce bölüşeceğiz,” inancıyla aynı anda atan 15 milyon yürek olduk.

‘Açıklama borcumu geciktirdiğimi kabul ediyorum’

“Çok kısa zamanda kısıtlı olanaklarla ve eşit olmayan şartlarda bir kampanya süreci yaşadık. Kampanya sürecinde bir insan olarak elbette benim de hatalarım oldu. Ancak ben liderliğini yaptığım 15 milyon insanımızı utandıracak, güvenini sarsacak, onların boynunu yere eğecek hiçbir hata yapmadım.Hepimizin alnı açık, yüzü paktır. Yapılan insafsız spekülasyonlar ve söylenen yalanlar bir taraf bırakılırsa, size o gece yapmam gereken açıklama borcumu geciktirdiğimi kabul ediyorum.
Önünüze sağlıklı bir seçim sonuçlarıyla çıkmayı çok istedim; ancak benim de elimde olmayan nedenlerle yapamadım. Bu konuda sergilediğimiz destek kadar, yaptığınız eleştirilerin de başımın üstünde yeri var. Desteğiniz ve eleştirileriniz aramızdaki samimiyetin sonucudur. Bu sonuç benim size olan güvenimi arttırmaktadır.”

‘Zafer hazırlanmaktır’

“Bugün geldiğimiz noktada şunu çok net söyleyebiliriz. Gelecek mutlu ve umutlu günlerin aşısını, bu topraklara birlikte yaptık ve ne mutlu bize ki, bu aşı tuttu arkadaşlar. Şimdi bir çiçeği, bir meyveyi büyütür gibi yine emek daha uzun soluklu bir maratona birlikte hazırlanma zamanı. Daha önce de söyleidğim gibi, “Zafer hazırlanmaktır.
Ülkemizin her karış toprağında tüm insanlarımızı kapsayan, kimsenin kendisini öteki hissettmeyeceği bir hazırlık sürecinin başındayız. Bu sürecin nedeni ve kaynağı yine siz gençler oalcaksınız.

Gösterdiğiniz gayrete, verdiğiniz emeğe ve desteğe sonsuz saygı duyuyorum. Türkiye hepimizin Türkiye’si oluncay dek, inancımızdan, amacımızdan, hedeflerimizden vazgeçmeyeceğim. Aşılacak engellerimiz, birlikte yaşayacağımız mutlu günlerimiz var.

Hepinizin gözlerinden öperim.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: