Genel

Tecavüz etti, camdan attı, intihar süsü verdi

Şule’nin ağabeyi Şenol Çet, twitter hesabından Çağatay Aksu adlı şahsın, Şule’ye tecavüz ettiğini ve camdan attığını yazdı. 

Şule’nin ağabeyi Şenol Çet, kardeşinin önce tecavüz edildiğini, sonra camdan atıldığını ve intihar süsü verildiğini yazdı. Ağabet Çet, Şule’nin darp edildiğini, morgda teşhis ederken öğrendi. Daha önce sürekli kardeşinin cinayete kurban gittiğini söylese de, DNS testleri olmadan, kimseyi inandıramamıştı. Ağabey Şenol Çet, twitter hesabından konuyla ilgili açıklama yaptı:

✔️”Ben Şenol Çet, kardeşim#ŞuleÇet için adalet arıyorum. Adaleti sosyal medyada sesimizi duyurarak sağlamak için twitter hesabı açtım. Bugüne kadar kardeşim cinayete kurban gitti dedim, kimse inanmadı otopsi raporunda kardeşimin öldürüldüğünü kesinleşti.
✔️Kardeşimin katili Çağatay AksuŞule’ye tecavüz etmiş. Camdan aşağı atıp intihar süsü vermiş. Ben adalet arıyorum öfkemi içimde tutarak adalet arıyorum. Onun cezasını yargı versin. Adalet istiyorum adalet. Gereken cezayı alsın istiyorum.

Şule’yi suçlayıp, serbest kalmış

✔️Kardeşimin katili ilk gözaltısından Şule’yi suçlamıştı. Benimle alakası yok demişti. İntihar etti demişti. Serbest kaldı. Daha sonra bütün deliller onu gösterirken ve üzerinde kardeşiminDNA’sı olmasına rağmen tırnaklarında kardeşimin DNA’ları olmasına rağmen serbest bırakıldı.
✔️Şuleyle öldürülmeden 3 gün önce görüştük, kendisine para gönderdim. Gayet mutluydu, bir sıkıntısı olsa bana anlatırdı. 2 sene önce annemi kaybettik o süreçte çok sıkıntı çektik. İntihar etse o zaman ederdi. İntihar edecek kişi niye elalemin işyerine gidip de orada kendini atsın ki?

Doğum gününde öldürüldü

✔️Akıl ve mantığa sığıyor mu? Şule öldürüldüğü gün doğum günüydü. Doğum gününü kutlamak için arkadaşlarıyla plan yapmış. İntiharı düşünen birisi doğum gününü kutlamak için plan yapar mı?
✔️Okul arkadaşlarıyla, ev arkadaşıyla görüştüm. Kimse intihar ettiğine inanmıyordu. Zaten ev arkadaşına attığı mesajlar ortadaydı. Mesajlara baktığımızda bile şüpheli durum var ortada. Biz hiçbir zaman inanmadık intihar ettiğine.

✔️Twitterdan çok anlamam#ŞuleÇetİçinAdalet etiketi aç dediler, gündeme gelmesi lazımmış. Nasıl oluyor bilmiyorum, yardım ederseniz olur mu?”

Morgda kardeşini teşhis ederken, Şule’nin vücudunda boğuşma izlerinin olduğunu anlatan ağabeyi Çet;

✔️”Kardeşimi teşhis etmek için morga girdiğimde boğuşma izleri vardı. Katilin tırnak izleri vardı. Bu anı gördüm ben bu anı yaşadım ben. Ben bir erkek olarak kız kardeşimin o an tecavüz edildiğini ve öldürüldüğünü anlamıştım. O an hem erkekliğimden utandım hemde yıkıldım ben.”

1 yorum

  1. Geri bildirim: Şule’ye adalet

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: