Genel

Bırakın, güneş gelsin…

Bugün sabahı pek zor ettim. Güneş, yeni odamın penceresinden, perdelerin arkasında izliyordu beni. Yan ve sırtım dönüktü ona karşın, düşünceliydi. 

Tereddütle izliyordu beni, “girsem mi odaya, girmesem mi,” diye söyleniyordu içinden. Farkında değildim, uyuyordum. Gece 12′de fabrikadan çıktım, 3 gibi uyuyabildim. Sabah da erken uyanamıyorum, pek bi yorgunluk sarıyor her yerimi… 8 saatimizi, ayakta geçiriyoruz. Arada da 4 saat fazla mesai denk geliyor, o da gündüz vardiyasında sadece…

Neyse ki, sabahı ettim ve uyandım; ama hâlâ perdemi çekmedim, çamı açmadım. Ne güneşi kabul edecek haldeydim ne de dışarıda sabırsızlıkla bekleyen havayı içeri alabilecek güçteydim. Yine kafam karışık, günlerim belirsiz ve anlam yüklemeye çalıştığım yaşam biçimimin içinde sürükleniyordum.

İki defa uyuyup, uyandım. Saat öğlen vaktine dayandı, ben hâlâ dış dünyayla olan bağlantımı kuramadım. Soğuk geliyor bazı şeyler çünkü, kabul edemiyor gibiyim…

Güneş, odaya girmeli

Bu aslında hiç de yaşanması iyi bir durum değil. Her şeye rağmen dünya dönüyor, doğa insanın elinden kurtuldukça güzelleşiyor. Güzelleşmeli ve güzel yaşamalıyız aslında. Her şeyi bir kenara bırakarak değil, her şeyi bir dünyanın parçası olarak ve bize bahşedilen bir umut olarak görmeliyiz.

Sabah uyanıp, perdeyi çekip, penceremi açıp ve güzel bir köpüklü kahveyi yudumlarken, sevdiğim ve yardım bıraktığım, arada okuduğum kitabımın sayfalarında dolaşabilirdim. Yorucu oluyor bazı şeyler, ama buna alışılmış bir mod yüklemeliyiz kendimize. Ben bugün ve diğer geçen bazı günlerde bunu yapmadım.

Yeni evimiz, hem geniş ve hem de operatör şebekesinin ve internetin çektiği bir yer. Bu sayede bloğuma hakim olmaya başladım. Defterime yazarım sürekli, bloğa da yeni eve taşınınca, ayrıca vınn operatör şebekesinin çekim gücü artınca, yazmaya başladım.

 

Dediğim gibi, dünya dönüyorsa, her şey yolunda demektir…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: