Genel

İşte “o sesleri” susturmak zor

Sabah güneşinin azıcık da olsa içeri vuran ışınlarıyla saat 7’de açıyorum gözlerimi. O anda, içime güzel his dalıyor: “Kalk da, sabahın ve günün güzel olsun,” diyor.

Sonra da o ses devreye giriyor: Kalkıp da ne yapacaksın. Kabullen artık, işsiz ve parasız birisin. Mükellef bir kahvaltı yapsan, saatlerce kitap okuyup, yanında da kahve içsen, üzerine müzik de dinlesen, sen işsiz ve parasızsın,” diyor. Anlam veremediğim; ama sürekli beni kötü hissettiren, uyumama sebep olan, keyfimi kaçıran o ses

Daha sonra saat sabahın 9’una geliyor ve tekrar gözlerimi açıyorum: “Bence şimdi uyan güzelce bir kahvaltı yap ve azıcık kitap oku, sonra da dolaşırsın dışarıda, iyi gelir. Hem baksana, günün güzel geçebilir,” diye güzel bir his doğuyor içime; ama tekrar o ses kemiriyor beni:

E uyan bakalım. Kahvaltı yap, dolaş bu sıcakta ve hiçbir şey olmamış gibi, eve dön tekrar. Ne anladık? Daha kahvehaneye gidip de, bir çay parası verecek güçte değilsin. Eskide kaldı o. Sabah kalkıp, gazeteni alıp da kahvehanede iki çayla idare ederdin, sonra iki tur atıp, akşama eve geçerdin. O zamanlarda haber ajansında çalışıyordun, az kazansan da,” diyor.

Saat 12.30 oluyor ve ben uyanıyorum bu defa…

Önce birkaç defa derin nefes alıyorum, şuurumun düzelmesini, akşamdan kalma filmlerin etkisi geçiyor ve elimi yüzümü yıkamaya geçiyorum. Sonra direkt Adam Fawer‘in yazdığı Empati kitabını okuyorum.

Kahvaltı hazırlandıktan sonra, mutfağa kahvaltıya geçiyorum; ama anlamsız bir şey yaptığımı hissediyorum. Tekrar kitaba ya da telefonumdaki oyunlarıma, bilgisayardaki sosyal medya haberlerine… Oyun oynuyorum, haberleri okuyorum, maillerime bakıyorum… Anlamsız!

İkindi vakti gibi arkadaşlar arıyor, onlara geçiyorum; iki tur atıyoruz şehrin en gereksiz sokaklarında. Saçma sapan vakit geçiriyoruz ve akşam tekrar eve, tekrar aynı şeyler…

Alış veriş merkezleri ve giyim mağazalarına öz geçmişimi temin ettim, bekliyorum. Neler yapacağımı planlarken, sesleri susturmaya çalışıyorum.

O sesler var ya o sesler, asıl onları susturmak zor…

1 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: