Genel

2023, 2053, 2071…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı A Haber’de izliyorum. Külliye‘ye topladıkları gençlerle, eğitimi, ekonomiyi konuşuyor. 19 Mayıs 1919 tarihinde, Mustafa Kemal’in Samsun’a çıkışının yıl dönümü sebebiyle gençlere eğitimdeki plan ve projelerden bahsediyor.

Daha önce Lozan antlaşmasının iki ayyaş şekliden nitelendirmişti, bugün ‘Gazi Mustafa Kemal‘ diyerek hitap ettiğini de görmek mümkün oldu.

2 binli yıllara ait olan proje tarihlerinden şu şekilde bahsetti:

“2023 Türkiye’sini sizlerle birlikte inşa ediyoruz. 2053 Türkiye’si ile her şeyiyle sizlere emanettir. 2071 vizyonunu da sonra ki nesillere kazandırma sorumluluğunu da sizler  taşıyorsunuz. 2002 Türkiye’si ile bugün ki Türkiye açısından sadece ekonomik büyüklük açısından 3 kat fark var. 3 bin 500 dolardan 11 bin dolara çıkartmış bir Türkiye’den Söz ediyoruz. Hedefimiz bu rakamı 2023’e kadar 25 bin dolara çıkartmaktır. Önümüzdeki 6-7 yıllık büyümede 2 kat daha büyümede hiçbir engel yok önümüzde.”

Aynen devam ediyor:

Yatırımlar, köprüler, denizin altından yine geçitler her şeye rağmen devam edilmiştir. Neden çünkü biz ülkemizi muasır medeniyetler üzerine çıkartacağız dedik,” dedi.

Bu pazar günü de AKP ‘nin kongresinin yapılacağını dile getirdi. Ayrıca partiden yönetimde gençlere de yer vereceklerini anlattı Erdoğan.

Konuşmaları sırasında okuldan öğrendikleri tarihin garip ve zaferler ile dolduğu halde, mağlubiyetlerle anlatıldığına değinen Erdoğan, yeni yönetmelikle tarih anlatımlarının değişeceğine değindi.

Rabia işaretiyle sıraladı: “Oku, düşün, uygula ve neticelendir.” dedi.

 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: