Genel

Bak sen şu Atalay’a hele…

Enerjimagazin Genel Koordinatörü ve 7 Haziran’da AKP 1. Sırada Milletvekili adayı olan Abdullah Atalay, Yeni Şafak gazetesindeki yolsuzluk ve bir özel şirketin başına geçmesi ile ilgili habere tepki gösterdi. Tepkisini dile getiren Atalay, aynı zamanda Albayrak ailesinin de gazete sahiplerinin firmalarından Şerbet Gıda Turizm Tic. Ltd. Şti’nin ortağı sıfatı ile Şebnem Albayrak’ın kaçak kullanım sebebiyle havaalanında gözaltına alındığını ifade etti.

 Atalay’ın, Yeni Şafak’taki haberde, Bedaş (Boğaziçi Elektrik Dağıtım Şirketi) Genel Müdürlüğü döneminde isminin yolsuzluk ile gündeme geldiğini ve önemli bir kurumda da Genel Müdür olacağı bilgisi verilmişti. 28 Ocak’taki haberde yer alan diğer bilgilerde ise, Atalay’ın 2002’de DEHAP’a (Demokratik Halk Partisi) Milletvekilliği başvurusu yaptığı ve o dönemde çocuklarını da Fethullah Gülen’in okullarında okuttuğu ve Pensilvanya’ya gidip, Gülen’i ziyaret ettiğine yönelikti.

Aynı sitede ise Atalay, Yeni Şafak gazetesinde “Abdullah Atalay Hakkında FETÖ İddiaları” hakkında yapılan yolsuzluk ve enerji bakanlığına getirileceği habere tepki gösterdi. Yer alan açıklamada ise, “6 yıldır yaptıkları bütün haberlere tekzip verildiği halde iftira atmaya devam ettiler” dedi. 

Ayrıca gazetedeki haberden dolayı gazeteye “hodri meydan” diyerek gazetenin Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Karagül’ü de tartışma programına davet etti. Ayrıca iddiaların da canlı yayında tartışmaya açacağını belirtti.

Abdullah Atalay, Twitter’da yaptığı açıklamada ise, “2011 yılında BEDAŞ tarafından ihale edilen sayaç okuma işine yan firmaları SİSTEM AŞ üzerinden ihaleye girip yeterli görülmedikleri için söz konusu ihaleyi alamadılar. Ve aleyhte kampanyalarının nedeni budur.

BEDAŞ’ta üst düzey olarak çalışan bir yakınlarının haksız yere 15 yıldan fazla ikamet ettiği lojmandan mahkeme kararı ile çıkarılması,

Gazete sahiplerinin firmalarından Şerbet Gıda Turizm Tic. Ltd. Şti’nin ortağı sıfatı ile Şebnem Albayrak’ın(Kazım Albayrak’ın eşi) geçmiş yıllarda kaçak kullanım tespitine dayalı olarak havaalanında gözaltına alınması,” denildi.

Atalay yaptığı açıklamada ise, ismimin yolsuzluğa karışmadığını ve aslında iftirayı atan Yeni Şafak gazetesinin kendisi olduğunu yazdı. Bedaş’ta yüklenici Hüseyin Aktaş’ın intihar etmeden önce bıraktığı iddia edilen notta ise suçlu olmadığını ve kendisiyle de 27 dakika şahsım görüştükten sonra intihar ettiği her fırsatta haber yapıldığını belirterek, iftira olduğunu söyledi.

LİSTEYE GİRMEDİM ADAY OLDUM

Atalay, 7 Haziran 2015 seçimlerinde ait listelerin açıklanmasından 1 hafta önce ön yoklamaya katılmadığı halde, adaylık teklifinin aldığını ve aday olduğunu belirtti. Ayrıca Enerji Bakanı olacağının da iftira olduğunu belirten Atalay, “Enerji bakanı olacağımiddiası ile iş adamlarından destek aldığım hususu tamamen iftiradır. Örneğin bu ifadeyi nerede kullanmışım? Ne zaman kullanmışım? Bu ifadeyi kullandığıma dair bir kanıt sunabilir mi?” dedi.

Hâlbuki Abdullah Atalay’ın Genel Koordinatörlüğünü üstlendiği enerjimagazin.com adresindeki 7 Haziran 2015 haberinde ise, aynen şunlar yazılıyor: “7 Haziran 2015’te yer alan haberde ise, “BEDAŞ Genel Müdürü Abdullah Atalay Aday oldu” manşetiyle yazılan haberde, ‘Enejimagazin-Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş.(BEDAŞ) Genel Müdürü Abdullah Atalay Ak Parti Ağrı. 1. Sıradan Milletvekili Adayı oldu. Daha önce adaylığına ilişkin yapmış olduğu açıklamalarda kesinlikle Milletvekili adayı olmayacağını belirten Atalay’ın Türkiye genelinde yaşanan elektrik kesintilerinden sonra Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun talebi üzerine son dakikada adaylık başvurusunu yaptığı öğrenildi. Atalay, Milletvekili seçilmesi ve AK Parti’nin tekrar hükümeti kurması durumunda Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı olarak enerji yönetiminin başına geçmesi bekleniyor.

E alın size kanıt. Hatta haber saat 21.24‘te yazılmış. Delili de var. Girin bakın, göreceksiniz.

Bu tür olaylar, aslında şaşılacak olaylar değil. O dönemde her AKP‘ci vekil, aday, yönetim… Fethullah Gülen‘in, (özür dilerim o dönemi anlatıyorsak, onların kutsal din liderleri Fethullah Hoca Hazretleri demeliydim) izni ve isteğiyle her yere yerleşiyor, okuyor okutuyordu. Ne zaman ki partide kırılmalara yol açıldı, kendilerini kurtarmak adına başkalarını harcadılar. Taa ki bu döneme kadar. Şimdi komple harcıyorlar; ama elbet bir gün o besledikleri yılanın da onlara sokacağını da bilmeden… 

 

Düşünmeden…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: